#1 2010-09-14 20:03:44

fredka97

Moderator

Zarejestrowany: 2010-09-12
Posty: 25
Punktów :   

Ras Luta (East West Rockers)

Ras Luta
Ras Luta (właśc. Adam Tersa, ur. w 1982 r. w Kartuzach) – wokalista tworzący głównie modern roots, reggae, dancehall oraz odrobinę R'n'B i hip-hopu.
Historia
Muzyką zainteresował go tata, kiedy to Adam miał tylko 4 lata. Po czasach punkowo-noise’owego buntu przyszedł czas na opamiętanie i natchnienie, które odnalazł w Rastafari. Zaczynał w 2004 roku od współpracy z lokalnymi zespołami Reggae i soundsystemami w Toruniu. Ras Luta później często występujący z Dreadsquadem od października 2005 roku współtworzy sound system EastWest Rockers, z którym to wydał dwie płyty. Pierwsza pt. Ciężkie Czasy wyszła 18 grudnia 2006 roku w wytwórni Karrot Kommando. Druga pt. Jedyna broń ukazała się 20 grudnia 2008 roku w wytwórni Prosto, została nagrana w studiu Contrabanda.
Ras Luta współpracował z wieloma wykonawcami sceny reggae, a także hip-hop - m.in. z: Hemp Gru, Maleo Reggae Rockers, Sidney Polakiem, Habakukiem, Juniorem Stressem, Mariką, Natural Dread Killaz, GrubSonem, Mrozu, Raca Stona DJ IKE, Fokusem, Rahimem. Występował na niemal wszystkich największych cyklicznych imprezach i festiwalach organizowanych w Polsce (Heineken Open Air, Coke Live, Ostróda Reggae, Bielawa Reggae, One Love).
7 listopada 2009 roku nakładem wytwórni PROSTO została wydana pierwsza solowa płyta Luty pt. Jeśli słyszysz. Za produkcję nagrań i miks tej płyty odpowiada Pionear – Niemiec znany u nas z produkcji składanki Polski ogień. Riddimy pochodzą od House of Riddim, EMZK, Dubby Conquerors, Lockdown Productions, Mista Pita & Radical Irie oraz Justin “JusBus” Nation[1].. Gościnnie w nagraniach wzięli udział: Hemp Gru, Mrozu, Blasku, Fokus i Rahim.
Organizacją koncertów i publicznych występów Ras Luty zajmuje się impresariat agencji wydawniczo-koncertowej Karrot Kommando ze Zdzieszowic.
Moje zdanie: Ras Luta jest świetny! Ma piękną muzykę,
którą tworzy dla siebie jako solówki oraz dla zespołu East West Rockers, pisze on mądre piosenki,
które z pewnością każdemu dają do myślenia.
East West Rockers
East West Rockers (EWR) – polski zespół i sound system grający muzykę raggamuffin.
Biografia
Został założony przez selektora Kubę 1200 w listopadzie 2004 po jego powrocie z Amsterdamu. Oprócz niego od początku w składzie byli wokaliści Grizzlee i Cheeba oraz VJ i selektor JahLaptop. Przez pierwsze pół roku skład grał na imprezach w opolskich klubach. Po pewnym czasie zaczęły się pojawiać również propozycje z innych miast. Z czasem sound system zdobywał coraz większe uznanie w środowisku. Pojawiły się kolejne zaproszenia na imprezy i festiwale, także za granicą (m.in trasa po Niemczech i Bałkanach). Zagrali na festiwalach Reggae Seasplash w Chorwacji, LB27 Reggae Camp pod Budapesztem, Nie zabijaj, Ostróda Reggae Festiwal 2005, One Love we Wrocławiu. W październiku 2005 do składu dołączył wokalista Ras Luta.
Na początku 2006 wygrali plebiscyt magazynu Free Colours w kategorii najlepszy polski sound system 2005. Następnie z największą liczbą głosów EWR dostaje się do pojedynku "Soundclash 2006". W czerwcu 2006 Germaican wraz z TamTam Records wydało składankę Polski ogień, na której znalazło się 5 utworów z udziałem członków EWR.
W drugiej połowie 2006 Karrot Kommando wydało ich pierwszy singel 7" Bless Ya / Wielka Energia, a 18 grudnia 2006 pojawił się debiutancki album Ciężkie Czasy.
W październiku 2008 zespół podpisał umowę z hip-hopową wytwórnią Prosto znaną z wydawania "ulicznego" hiphopu i wspierania nowych twórców tego gatunku. Najnowsza płyta zespołu zatytułowana Jedyna Broń[1] ukazała się 20 grudnia 2008 roku. Jest owocem nagrań w studiu Contrabanda.
Moje zdanie: Jak już mówiłam piosenki dla zespołu pisze Ras Luta.
Ale sam zespół, pięknie uzupełnia się w piosenkach oraz razem. Cheeba, Grizzle oraz Luta świetnie śpiewają w trójboju!:)
Super zespół. Panowie 6+ Z MUZYKI!:)

Ostatnio edytowany przez fredka97 (2010-09-14 20:08:15)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl